Bizimle İletişime Geç!

İdeal Yurtları ile Tanışın

Halkla İlişkiler Merkez Şube

Aladdin Bulvarı Saray İşhanı Kat 3 / 401 Meram/KONYA

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal
i d e a l
Yurt ücretine dahil olan hizmetler nelerdir?
Haftanın 6 günü ücretsiz açık büfe kahvaltı hizmeti  Oda Temizliği  Çamaşır Makineleri ve Ütü  Wifi İnternet 24 saat sıcak su  Ring Servis (16,18,20,21,25.şubelerimizde ücretsiz , 4,5,7,8,9,10,12,14,17.şubelerimizde sabah ilk-akşam son servisler ücretsiz) Spor Salonu (2,3,4,5,6,8,9,10,11,12,13,15,16,17,18,19,20,21,23,25.şubelerimizde) Sinema Salonu (3,16,20.şubelerimizde mevcuttur) 7/24 personel hizmeti. yurt içerisinde yapılan sosyal faaliyetlerdeki ikramlar. 
Şube sayınızın fazla olmasının avantajları nelerdir?
22  şubemizde de hizmet standartlarımız aynıdır.Yurt binalarımızın konumlarının farklı olması nedeniyle  tek bir bina ile sınırlı olmadığımız için, öğrencilerimize oda seçimlerinde konum itibariyle birden fazla seçenek sunabilmekteyiz. Öğrenci sayımızın fazla olması kaliteli hizmet standardının daha uygun fiyatlara sunulmasına imkan sağlamaktadır. Daha önemlisi öğrencilerimiz, 25 yıldır güvenilir kadrosu ile hizmet veren büyük bir ailenin, güvenli ve sıcak ortamında bulunmanın avantajını yaşıyorlar.
Yurtlarda konaklama ve fiyatların geçerli olduğu süreler hakkında bilgi almak istiyorum.
Yurt ücreti üniversitenin genel akademik takvimlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerlidir.  Yaz okulu, staj v.b  dönemlerde ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Dönem içerisinde resmi ve dini bayram tatillerinde öğrenci talebi doğrultusunda nöbetçi şubelerimiz hizmet vermektedir.
Yurda kayıt için hangi belgeler gereklidir gerekir?
Kayıt için gerekli belgeler: Müracaat dilekcesi, T.C. Kimlik Kimlik Kartı Fotokopisi, Öğrenim Belgesi, Sağlık raporu , Adli Sicil ve Arşiv Belgesi ( sabıka Kaydı), İkametgah Belgesi, 2 adet fotoğraf , 10 adet posta pulu , 4 adet diplomat zarf.  
Telefon veya internet yoluyla ön kayıt yaptırabilir miyim?
Telefon veya internet yoluyla ön kayıt yaptırabilirsiniz. Hatta web sitemizden ön kayıt formunu doldurarak şubenizi ve odanızı belirleyip, telefon onayından sonra kaydınız gerçekleştirilebilmektedir. 
Fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Tüm şubelerimizin bina konumlarına ve oda kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapıldığı için fiyat bilgisinin şubelerimizden alınması daha uygun olacaktır.Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için,isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri yada visa ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır.
Oda arkadaşımı nasıl seçebilirim?
Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odada  kalabilmek için dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz. Sizin bir tercihiniz yoksa  bölümlerinize, birici-ikinci öğretim olma durumunuza, sosyal-kültürel yapınıza vb.uygun şekillerde oda arkadaşlarınız belirlenmektedir.
Oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak?
Nadir olarak anlaşmazlıkla karşılaşılsa da yurt müdürlerimiz tarafından imkan olması durumunda  öğrencilerimizin istedikleri bir başka muadil odaya ya da yine arzu ederlerse bir başka şubemize nakil durumu gerçekleştirilebilmektedir.
Herhangi bir dernek, vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?
Yurtlarımız ABK Şirketler Grubu bünyesindedir. T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyız. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz. Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Yurt giriş saati nedir?
Kız Yurtlarımızda Haftaiçi  1.Öğretim :06.30 - 22.30 / 2.Öğretim :06.30 - 23.00 Hafta Sonu:23.00 Erkek Yurtlarımızda Haftaiçi 1.Öğretim :06.30 - 23.30 / 2.Öğretim :06.30 - 23.30 Hafta Sonu:24.00
Yurt binalarında ısınma nasıl sağlanmaktadır?
Yurt binalarımız merkezi doğalgaz sistemiyle ısıtılmakta olup, alarm sistemleri ve hergün sistem kontolü yapılmaktadır.  
Servis Hizmetiniz Mevcut mu?
Belirlenen şubelere hizmet veren 15 servis aracımız bulunmaktadır. Öğrencilerimizin ders saat yoğunluğuna göre ring servisimiz bulunmaktadır. Akademik takvim süresince hizmet vermektedir.  
Yurt güvenliği nasıl sağlanılmaktadır?
7/24 saat personelimiz yurtta öğrencilerimize hizmet vermektedir. Giriş, çıkışlar ve çevre güvenliği kamera sistemiyle sürekli kontrol edilmektedir. 
İstek ve temennilerimi nasıl bildirebiliriz?
Yurt idaremize istek ve temennilerinizi iletebileceğiniz gibi, 7/24 saat açık diyalog hattımızdan 0533 686 70 70 numara telefonla veya whatsaap hattından genel merkezimize de iletebilirsiniz. 
Evcil hayvan getirebilir miyim?
Yurt hijyeni ve diğer arkadaşlarınızın sağlık endişeleri nedeniyle yurtlarımızda evcil hayvan bakımına izin verilmemektedir.
Yurt Binaları İle İlgili Güvenlik Önlemleriniz Var mıdır?
Yurt binalarımızın yetkili kurumlardan alınmış Debrem Dayanıklılık Raporları, İtfaiye Raporları ile Halk Sağlığı Raporları mevcuttur. Ayrıca her yıl  dönem başında Yurt binalarımızın, Yangın Güvenliği, Elektrik Tesisat Güvenliği, Isınma Sistemi Güvenliği ve Su ve Gaz Tesisatı Güvenliği hususlarında yetkili kurumlara konrolleri yaptırılmaktadır. 
İDEAL Ne Kadar Güvenli? Ne Gibi Önlemler Alıyorsunuz?
Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor.Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır.Ayrıca özel bir güvenlik şirketi ile anlaşmalı olan yurtlarımızda ,gece ve gündüz güven içinde kalabilirsiniz. Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları,alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurt binalarımız, alınan tüm yangın,güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.
Okullara Ulaşım Kolaylığı?
İdeal Öğrenci Yurtları, ulaşım kolaylığı sunan noktalarda yer almaktadır.
Fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Tüm şubelerimizin bina konumlarına ve oda kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapıldığı için fiyat bilgisinin şubelerimizden alınması daha uygun olacaktır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri ya da kredi kartı ile ödeme yapmalarına imkanı sağlanmaktadır.
Servis Hizmetiniz Mevcut mu?
İdeal Öğrenci Yurtları'nın servis hizmetleri mevcuttur. Okul kaydı için geldiğinizde ANKARA-KONYA-AKSARAY´da şubelerimizi gezmek ve okul kaydınızında yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.(Otogardan-İstasyondan-Fakültelerden servisimiz bulunmaktadır.)
Herhangi bir dernek,vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?
Yurtlarımız ABK Şirketler Grubu bünyesindedir.T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyız.Herhangi bir dernek,vakıf,düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz.Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda Atatürkçü,çağdaş,evrensel,laik,ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden veya giyiminden dolayı ayrım yapılmaz. 
Şube sayınızın fazla olmasının avantajları nelerdir?
16 şubemizde de hizmet standartlarımız aynıdır.Yurt bina konumları aynı olmadığı için ve tek bir bina ile sınırlı olmadığımız için,öğrencilerimize oda seçimlerinde ve konum itibariyle birden fazla seçenek sunmaktayız.Öğrenci sayımızın fazla olması kaliteli hizmet standardının daha uygun fiyatlara sunulmasına imkan sağlamaktadır.En önemlisi öğrencilerimiz 14 senelik güvenilir kadrosu ile büyük bir ailenin,güvenli ve sıcak bir ortamın içinde olmanın avantajını yaşıyorlar.
Yurtta çamaşır hizmetleri için ayrı bir ücret alınıyor mu?
Çamaşır makineleri ve kurutma makineleri ücretsiz olarak kullanılmaktadır.
Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorum.
Binalarımız en son teknoloji ile donatılmış merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılıyor.Isınma sistemlerimiz sabah ve akşam teknik ekibimiz tarafından günlük kontrol edilmektedir.
Yurtlarınızda gerçekleşen sosyal hizmetler ve aktiviteleriniz nelerdir?
Huzur ve mutluluğun yaşandığı,güler yüzün hiç eksik olmadığı bu kocaman ailede her yıl tanışma,mezuniyet ve moral geceleri yapılmaktadır.Güzel havalarda hafta sonları piknik,tarihi bölgelere ve yakın illere geziler,akşamları sinema ,tiyatro ve konser gibi aktiviteler yıl boyunca yapılmaktadır.
Yurtlarda konaklama ve fiyatların geçerli olduğu süreler hakkında bilgi almak istiyorum.
Yurt ücreti ders yılı süreleri için geçerlidir ve yaz okulu,staj v.b hariçtir.Dönem içerisinde resmi ve dini bayram tatillerinde öğrenci talebimize göre nöbetçi şubelerimiz bulunmaktadır.Yaz döneminde yurtlarımızda kalmak için fiyatlarımızla ilgili yurt idaresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Kayıt için neler gerekir?
Kayıt için gerekli belgeler:-Sağlık raporu(sağlık ocağından)-Sabıka kaydı(adliyeden)-İkametgah ilmuhaberi(nüfus müdürlüklerinden)-Onaylı Nüfus cüzdanı sureti (nüfus müdürlüklerinden)-Öğrenci belgesi(okuldan)-8 adet fotoğraf-10 adet posta pulu(60 ykr.)-4 adet diplomat zarf
Ramazan ayında kahvaltı servisi ve sahur veriliyor mu?
Ramazan ayı içerisinde oruç tutan öğrencilerimiz için sahur verilirken,tutmayan öğrencilerimiz için ise kahvaltı verilmektedir.
Oda arkadaşımı nasıl seçebilirim?
Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz.Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize,birici-ikinci öğretim olma durumunuza,sosyo-kültürel yapınıza vb.uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmektedir.
Oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak?
Nadir olarak anlaşmazlıkla karşılaşılsa da yurt müdürlerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri bir başka muadil odaya ya da yine arzu ederlerse bir başka şubemize nakil durumu gerçekleştirilmektedir.
İdeal Yurtları İdeal Yurtları İdeal Yurtları